Akademia Dziedzictwa MCK 2008

Forum studentów Akademii Dziedzictwa


#1 2008-04-09 09:15:53

Michał Żabiński

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8
Punktów :   

Lwów - Propozycja Andriya (mail)

Mam nadzieję że do wszystkich dotarł mail od Andriya. Nie wiem czy ktoś z was miał ten problem co ja (nie znam ani ukraińskiego ani rosyjskiego). Troche pomógł mi mój Tata, ale okazało się że mam koleżankę która język ukraiński zna biegle, bo go studiuje

No więc przetłumaczyła mi ten mail. Pozwolę sobie wrzucić go tu w całości.

Spoiler:

Witam wszystkich serdecznie!
po pierwsze chciałbym przeprosić, ze pisze po ukraińsku ale po prostu nie umiem jeszczepisac po polsku (nie wiem jak mam napisać dyplom na akademii. może ktoś nauczy mnie języka polskiego. odpłacę się wycieczkami po Lwowie). teraz do Lwowa.
w te święta we Lwowie bardzo wiele hoteli będzie zajętych (przyp. tłumacza - święta wielkanocne na Ukrainie przypadają na 27-29 kwietnia ), ale jest jeszcze możliwość cos znaleźć. we Lwowie nie ma tak wielu hoteli jak w Krakowie, ale jest możliwość zamówienia hotelu: pokój jednoosobowy w cenie 250  hrywien, dwuosobowy 300 hrywien. albo jest możliwość mieszkania na stancji - koszt 250-300 hrywien, a to ile osób tam będzie mieszkać to juz sprawa wynajmujących
jest także możliwość noclegu w akademikach studenckich. będzie o wiele tańsze, około 50 hrywien, tyle że będzie trochę dalej od centrum - jakieś 45 minut na piechotę, albo 20 min marszrutką lub tramwajem. (przypis tłumacza. - akademiki są na obrzeżach miasta, większość to dość siermiężne warunki, i ciepła woda jest średnio 2 h wcześnie rano i 2 h wieczorem.  A jak braknie w cysternie, tzn za wiele osób się wykapie to juz tylko zimna ).
Do Lwowa najprościej dojechać autobusem (ja np- tak jeżdżę). z Krakowa odjeżdża o 21:50 i we Lwowie jest około 6 rano. koszt do Lwowa to 70 zl. (ze Lwowa tyle samo). może trochę to niewygodne, bo trzeba jechać całą noc jak "kurka w jakimś magicznym kubiku" (przypis tłumacza. - hehe nie znam tego przysłowia ale fajnie brzmi i nie bardzo wiem jak to przetłumaczyć.)
na wycieczce będę opowiadać w języku polskim!
dla zainteresowanych przesyłam kilka zdjęć ze Lwowa (może to zwiększy czyjś apetyt na wycieczkę). jeszcze raz wybaczcie mi pisanie po ukraińsku. odpowiem na wszystkie pytania (po polsku dobrze czytam), podczas spotkania na akademii.

Pozdrawiam wszystkich. z poważaniem i nadzieją, ze do nas przyjedziecie.
Andrzej

p.s. Lwów to naprawdę najpiękniejsze miasto!

Pozdrawiam
Michał

Offline

 

#2 2008-04-13 20:05:48

Ditta

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lwów - Propozycja Andriya (mail)

Witam,
mail do mnie nie dotarł, czy ktoś może mi go przeforwardować na skrzynkę?

Offline

 

#3 2008-04-24 10:00:54

Michał Żabiński

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8
Punktów :   

Re: Lwów - Propozycja Andriya (mail)

Na wyjazd zgłosili się:

Anna Woźny +1(?)
Patrycja Bień     + 1
Alina Dąbrowska + 1

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.swiatgothic.pun.pl www.wielun.pun.pl www.clan-pgs.pun.pl www.mazdatuning.pun.pl www.kredorp.pun.pl